لاگ در ویندوز

لاگ در ویندوز windows 11 rar 1280x960 1 1024x768

نظارت منظم و پیوسته لاگ‌های ویندوز (windows log) بر روی سرورها یکی از وظایف اصلی راهبران و کارشناسان شبکه می‌باشد. در این سند با مفاهیم و ساختار لاگ ویندوز آشنا خواهید شد.

خطای ۵۰۳

خطای ۵۰۳ 503 1

درباره نحوه رفع خطای ۵۰۳ service unavailable در این مقاله صحبت خواهیم کرد و شما در انتها خواهید توانست به راحتی مشکل ارور ۵۰۳ سایت خودتون حل کنید. در ابتدا درباره اینکه ارور ۵۰۳ چیست صحبت خواهیم کرد و سپس به نحوه رفع این مشکل خواهیم پرداخت.

خطای ۵۰۴

خطای ۵۰۴ خطای ۵۰۴ 504 1

خطای ۵۰۴ Gateway Timeout نشان می دهد که یک سرور وب که قصد بارگیری یک صفحه را برای شما دارد، پاسخی به موقع از سرور دیگری که از آن درخواست اطلاعات کرده دریافت نکرده است. این یک خطای ۵۰۴ نامیده می شود زیرا این کد وضعیت HTTP است که سرور وب برای تعریف آن نوع خطا استفاده می کند. این خطا به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد، اما دو دلیل متداول این است که سرور با درخواست ها زیادی روبرو شده است و یا اینکه تعمیراتی روی آن انجام شده است

خطای ۴۰۰

خطای ۴۰۰ 400 1

خطای ۴۰۰ Bad Request زمانی رخ می‎دهد که یک درخواست فرستادم شده به سرور وب‌سایت نادرست یا خراب باشد و سروری که این درخواست را دریافت کرده نتواند آن را شناسایی کند. هر از گاهی این مشکل در خود وب‌سایت نیز اتفاق می‎افتد و شما کار زیادی در این رابطه نمی‎توانید انجام دهید. اما اغلب اوقات این مشکل به دست شما قابل حل است، مثلا ممکن است شما آدرس را اشتباه تایپ کرده باشید و یا شاید کش مرورگر شما باعث این مشکل شده باشد.

خطای ۴۰۱

خطای ۴۰۱ 401 1

خطای ۴۰۱ در وردپرس به‌دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد. این خطا ممکن است ناشی از تأیید هویت نادرست هنگام برقراری ارتباط با سرور میزبان وردپرس باشد. به عنوان مثال اگر برای پوشه “admin folder” وردپرس پسوردی تعریف کرده باشید، با وارد نکردن آن، این خطا را در صفحه لاگین وب‌سایت خود دریافت خواهید کرد.

خطای ۴۰۳

خطای ۴۰۳ خطای ۴۰۳ 403 1

احتمالا در نت گردی‌ های خود در سایت‌ های مختلف، با ارور ۴۰۳ مواجه شده باشید. شکل اصلی این ارور، Forbidden error 403 است و به ممنوعه بودن دسترسی کاربران به صفحات و آدرس یک سایت اشاره دارد. این ارور از نوع خطاهای HTTP است که در بسیاری موارد به صورت تصادفی رخ داده و دلیل خاصی نمی‌توان برای آن پیدا کرد. اما چه لزومی برای اعمال ممنوعیت برای دسترسی به صفحات یک سایت وجود دارد؟

همه چیز درباره ریدایرکت ۳۰۱

ریدایرکت به معنی تغییر مسیر است. این تغییر مسیر برای صفحات وبسایت ها به دلایل مختلفی انجام صورت می گیرد. ریدایرکت ۳۰۱ نوعی تغییر مسیر است که در آن علاوه بر تغییر مسیر بازدید کنندگان، خزنده های موتورهای جستجوگر نیز آنرا به عنوان ریدایرکت دائمی در نظر می گیرند و اعتبار صفحه قدیمی را به صفحه جدید منتقل می کنند